Aktiviteter

 

Aktiviteter

Nye brugere af Hobbyværkstedet -

Kontakt kontoret i åbningstiden eller Asger Hansen tlf. 21 94 51 93

September 2018:

Mandag:

Kl. 09.30 -11.00 - Sanghold v/ Inge O

Tirsdag:

kl. 09:00 - 11:00 - Diverse strik til Røde Kors v/ Britta Thorsø

kl. 09:00 - 11:00 - Vi laver smykker o.s.v. v/ Birte Kuback - ( Smykker og kort sælges )

kl. 10:00 - 12:00 - Tæppecurling i borgerstuen v/ Arne Hansen

kl. 12:00 - 12:30 - Madcafeen er åben.

kl. 13.00 - 15.00 - Strikkecafé v / Ketty I.

( Medbring venligst selv materialer )

kl. 13:30 - 16:00 - Kortspil i cafeen på 1. sal v/ Johnna Chr.

kl. 19:00 - 22:00 - Harmonikaklubben øver, v/ Kurt Kofoed

kl. 19:00 - 22:00 - L´hombre v/ Bjarne Phillipsen

Onsdag:

kl. 09.15 - 10.15 - Gymnastik v / Lis A og B ( start den 12. september )

kl. 10.30 - 11.30 - Gymnastik v / Lis A og B ( start den 12. september )

kl. 14:00 - 17:00 - L´hombre v/ Bjarne Phillipsen

Torsdag:

kl. 09.30 - 11.30 - Engelsk v / Tove Jensen ( start den 13. september )

kl. 12:00 - 12:30 - Madcafeen er åben

kl. 13:00 - 15:00 - Bordtennis i borgerstuen v/ Arne Hansen

kl. 14:00 - 16:00 - Dart i den lille borgerstue v/ Marianne og Bent

kl. 19:00 - 22:00 - Spillemandslauget øver v/ Mogens Jensen

Fredag:

kl. 09.00 - Cykling i to hold af forskellige længder v/ Inge-Lise og Kurt

kl. 09:00 - 12:30 - Malehold v/ Annemarie H.

kl. 13.30 - 16.00 - Kortspil, hyggeeftermiddag m.m. v / Johnna

Oktober 2018:

Mandag:

Kl. 09.30 -11.00 - Sanghold v/ Inge O

Tirsdag:

kl. 09:00 - 11:00 - Diverse strik til Røde Kors v/ Britta Thorsø

kl. 09:00 - 11:00 - Vi laver smykker o.s.v. v/ Birte Kuback - ( Smykker og kort sælges )

kl. 10:00 - 12:00 - Tæppecurling i borgerstuen v/ Arne Hansen

kl. 12:00 - 12:30 - Madcafeen er åben.

kl. 13.00 - 15.00 - Strikkecafé v / Ketty I.

( Medbring venligst selv materialer )

kl. 13:30 - 16:00 - Kortspil i cafeen på 1. sal v/ Johnna Chr.

kl. 19:00 - 22:00 - Harmonikaklubben øver, v/ Kurt Kofoed

kl. 19:00 - 22:00 - L´hombre v/ Bjarne Phillipsen

Onsdag:

kl. 09.15 - 10.15 - Gymnastik v / Lis A og B

kl. 10.30 - 11.30 - Gymnastik v / Lis A og B

kl. 14:00 - 17:00 - L´hombre v/ Bjarne Phillipsen

Torsdag:

kl. 09.30 - 11.30 - Engelsk v / Tove Jensen

kl. 12:00 - 12:30 - Madcafeen er åben

kl. 13:00 - 15:00 - Bordtennis i borgerstuen v/ Arne Hansen

kl. 14:00 - 16:00 - Dart i den lille borgerstue v/ Marianne og Bent

kl. 19:00 - 22:00 - Spillemandslauget øver v/ Mogens Jensen

Fredag:

kl. 09.00 - Cykling i to hold af forskellige længder v/ Inge-Lise og Kurt

kl. 09:00 - 12:30 - Malehold v/ Annemarie H.

kl. 13.30 - 16.00 - Kortspil, hyggeeftermiddag m.m. v / Johnna

Webmaster - Arne Christensen - tac@live.dk